First transnational Meeting -Haiming

06.10.2015 09:38

Ve dnech 27.9.-2.10.2015 se konal první meeting koordinátorů. Setkali jsme se v Rakouském Haimingu, kde nás přivítala koordinátorská škola Neue Mittelschule Haiming. Rakouská koordinátorka Conny spolu se svými kolegy pro nás připravila opravdu hezké přijetí a program. Hned první den jsme se zúčastnili akce International day of languages, do které byly zapojeny třídy 8. a 9. ročníku. Dostali jsme možnost studenty seznámit s naším jazykem. Odpoledne jsme se ještě zůčastnili třídních schůzek, kde jsme se představili rodičům a stručne odprezentovali naše země a školy. V průběhu dalších dní jsme pracovali na projektu, domlouvali všechny důležité body, vytvořili seznam aktivit a časový plán a naplánovali jsme další návštěvy.

Samozřejmě  kromě pracovních povinností se nám hostitelé snažili náš pobyt spříjemnit a ukázat nám krásy regionu. Vesnička Haiming se nachází v těsné blízkosti známého centra Ötztal v Tyrolských Alpách. Krása zdejšího regionu byla opravdu dechberoucí. Ve volném čase jsme diskutovali a srovnávali naše školní systémy, co také patří do spoznávání jiných kultur. 

První návštěva dětí je naplánována na konec ledna, v termínu 30.1.2016-5.2.2016. Hostit nás opět bude Rakouský Haiming a výjezdu se zúčastní 6 vybraných studentů. Podmínkou je práce na projektových aktivitách, o kterých budeme informovat zde na našich stránkách.